Плануюча документація

План роботи

методичного об’єднання викладачів предмета

«ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ»

ПТНЗ Чернівецької області

на 2017-2018 н.р.
Обласне методичне об’єднання викладачів предмета «Захист Вітчизни» ПТНЗ Чернівецької області працює над проблемою: Впровадження інноваційних технологій, засобів реалізації програми предмету       «Захист Вітчизни».

        На виконання Указу Президента України від 13.10. 2015 № 580/ 2015  «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 — 2020 роки», Комплексної програми підвищення якості національно-патріотичного виховання дітей та молоді Чернівецької області на 2017-2021 роки, затвердженої рішенням 12-ї сесії обласної ради VII скликання від 24.03.2017 №9-12/17, розпорядження обласної державної адміністрації від 08.11.2017 №969-р «Про організацію та проведення допризовної підготовки у закладах освіти Чернівецької області на 2017-2018 роки»,  наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 15.11.2017  № 520 «Про організацію та проведення допризовної підготовки у закладах  освіти Чернівецької області на 2017-2018 роки» та з метою якісної підготовки молоді до служби у Збройних Силах України і виховання громадянської свідомості щодо захисту Вітчизни та військово-патріотичного виховання у навчальних закладах Чернівецької області основними складовими національно-патріотичного виховання мають стати громадянсько-патріотичне, військово-патріотичне, духовно-моральне виховання, а однім з напрямків досягнення мети Стратегії є  упорядкування та вдосконалення системи допризовної військової підготовки, підготовки з військово-облікових спеціальностей.
Мета роботи методоб’єднання:   Формування в учнівської молоді відповідального становлення до захисту української держави, побудови громадянського суспільства, інтеграції України у світове та європейське співтовариство; сприяти підвищенню якості занять; розвивати в учнів бажання служити в збройних силах України.

             Основні напрямки  та завдання  роботи ОМО викладачів предмета «Захист_Вітчизни»:
·                     Підвищення методичної майстерності викладачів предмета  «Захист Вітчизни», покращення рівня військово-патріотичного виховання, підготовка молоді до служби в ЗСУ;
·                     Створення сучасної навчально – матеріальної бази з можливостями проведення практичних занять з тактичної, вогневої і прикладної фізичної підготовки;
·                     Застосовувати інформаційно-комунікаційні технології на уроках «Захисту Вітчизни»;
·                     Вдосконалення проведення заходів з військово-патріотичного виховання;
·                     Організація співпраці ПТНЗ з В/Ч щодо вдосконалення військово-патріотичної та позакласної роботи з учнями;
·                     Вивчення, узагальнення та впровадження передового педагогічного досвіду роботи викладачів предмета «Захист Вітчизни»;  
·                     Вивчати й популяризувати кращий досвід напрацювань з проблеми «Національно-патріотичне виховання у закладах професійно-технічної освіти області з предмета «Захист Вітчизни»» через засоби масової інформації (веб-сайти: ДОН ОДА, ІППОЧО), на сторінках обласної інформаційно-методичної газети «Освіта Буковини», проведення тематичних круглих столів, майстер-класів.

Військово-патріотичне виховання учнів
1.     Проведення спортивно-масових заходів, тематичних виховних годин до Дня українського козацтва, 75 річниці створення УПА – травень 2017р.;
2.     Проведення місячників оборонно-масової роботи з нагоди 26 річниці створення Збройних Сил України – листопад, грудень 2017р.;
     до Дня Памяті та примирення, травень 2018р;
3.     Організація зустрічей учнів з представниками військових навчальних закладів ЗСУ – грудень  2017р.
4.     Зустрічі з учасниками АТО, ветеранами та учасниками бойових дій – протягом   навчального року.
5.     Відвідування учнями військових частин з метою ознайомлення та вивчення умов несення строкової військової служби та військової служби за контрактом військовослужбовцями ЗСУ - протягом  навчального року.
6.     Участь учнів у гуртках військово-патріотичного спрямування – протягом  навчального року.
7.     Своєчасно забезпечувати органiзаційну підготовку  до проведення стрільб з автомата АК-74 бойовими набоями з молоддю випускних курсів закладів професійно-технічної освіти області  на території районів (міста).
8.     Забезпечувати методичний супровід впровадження гри  «Джура» в системі патріотичного виховання дітей та молоді, організації   I етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у закладах професійно-технічної освіти області – протягом навчального  року.  Відповідальний – методист ІППОЧО

Рекомендації ОМО викладачів предмета «Захист Вітчизни»
1.     Впроваджувати різноманітні форми роботи, інтерактивні засоби і методи навчання та виховання у викладацькій діяльності
2.     Стимулювати викладачів предмета «Захист вітчизни» до вивчення передового досвіду з викладання предмета, своєчасного проходження курсів підвищення кваліфікації.
3.     Постійно займатися самоосвітою, вдосконаленням професійної майстерності.
4.     З метою посилення між училищних зв’язків, збагачення досвіду викладачів предмета по можливості об’єднувати учнів училищ для проведення навчально-польових занять.
5.     Залучати учнів до участі у військово-спортивних змаганнях, святах, уроках мужності військово-патріотичного спрямування.
6.     Стимулювати інтереси учнів до вивчення військової справи, сприяти вступу учнів до військових навчальних закладів ЗСУ.
7.     Сприяти  створенню навчальних кабінетів з предмета «Захист Вітчизни»  у закладах професійно-технічної освіти області з предмета «Захист Вітчизни» з необхідним технічним забезпечення.
8.     Приймати активну участь у роботі методичного об’єднання викладачив предмета «Захист Вітчизни»: відкриті уроки, організації та проведенні стрільб, виховні заходи військово-патріотичного спрямування,   оформлення кабінетів, накопичення  наочного і дидактичного матеріалу до проведення уроків, майстер-класи, навчальні та освітні проекти.
9.     Проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу серед учнів, педагогів, батьків щодо місця гри  «Джура» в системі патріотичного виховання молоді.

План
роботи обласного методичного об’єднання
викладачів предмета «Захист Вітчизни»
у закладах ПТНЗ Чернівецької області
на 2017 – 2018 н.р.

Зміст роботи
Дата проведення
Відповідальні

Засідання 1
1.
Аналіз роботи методичного об’єднання в 2016-2017 навчальному році.
Обговорення плану роботи та тематики засідань на 2017/2018 навчальний рік.
Визначення головних завдань щодо викладання предмету «Захист Вітчизни» на сучасному етапі.
Методичні рекомендації МОН України щодо викладання захисту Вічтизни в 2017-2018 н.р.
Обговорення стану виконання навчальної програми предмета «Захист Вітчизни» та ведення плануючої документації гурткової роботи у закладах ПТНЗ.


Вересень 2017р.
Голова методичного обєднання  
Головатий П.В.

Методист ІППОЧО Коноплянко Ю.Б.


 
Засідання 2
2.
Обласний семінар «Формування і розвиток мотивації молоді,  спрямованої на службу в ЗСУ»

Шляхи реалізації військово-патріотичного виховання  та виконання Комплексної програми підвищення якості національно-патріотичного виховання молоді у закладах ПТНЗ області на 2017-2021 рр.
Листопад 2017р
Голова методичного обєднання  
Головатий П.В.

Методист ІППОЧО Коноплянко Ю.Б.

Завідувач НМЦ ВР та позашкілля ІППОЧО
Старовойт П.С.

Засідання 3
3.
Вебінар на тему: Методичний супровід з організації та проведенні залікових стрільб учнямивипускних курсів
Про навчально-методичне забезпечення та педагогічні особливості освітнього процесу з викладання ЗВ у 2017/2018 навчальному році.

Березень 2018р.
Голова методичного обєднання  
Головатий П.В.

Методист ІППОЧО Коноплянко Ю.Б.Засідання 4
4.
Аналіз роботи методичного об’єднання в 2017-2018 н.р.


Опрацювання звітів викладачів ПТНЗ  про проведену методичну роботу за навчальний рік.
Серпень 2018р.
Голова ОМО викладачів Головатий П.В

Методист ІППОЧО Коноплянко Ю.Б

.


Комментариев нет:

Отправить комментарий