7.03.2018

ЗВІТ роботи МО ЗВ за 2017-2018н.р.


ЗВІТ

РОБОТИ МЕТОДИЧНОГО ОБЄДНАННЯ
за 2017-2018 н.р.

Протягом 2017/2018 навчального року викладачі професійно-технічних навчальних закладів працювали над проблемою «Впровадження інноваційних технологій, засобів реалізації програми предмета Захист Вітчизни», над виконання Указу Президента України від 13.10. 2015 № 580/ 2015  «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 — 2020 роки», Комплексної програми підвищення якості національно-патріотичного виховання дітей та молоді Чернівецької області на 2017-2021 роки, затвердженої рішенням 12-ї сесії обласної ради VII скликання від 24.03.2017 №9-12/17, розпорядженням обласної державної адміністрації від 08.11.2017 №969-р «Про організацію та проведення допризовної підготовки у закладах освіти Чернівецької області на 2017-2018 роки»,  наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 15.11.2017  № 520 «Про організацію та проведення допризовної підготовки у закладах  освіти Чернівецької області на 2017-2018 роки».
Метою роботи викладачів була якісна підготовка молоді до служби у Збройних Силах України і виховання громадянської свідомості щодо захисту Вітчизни, проведення заходів з військово-патріотичного виховання.

Протягом навчального року в закладах ПТНЗ міста та області проводились:
   1.Тематичні виховні години до Дня захисника України
«Героям слава» (Глибоцький професійний ліцей, далі – ГПЛ)
«242 дні героїчної оборони донецького аеропорту» (ГПЛ)
до 75 річниці створення УПА – жовтень 2017р.;
«Безсмертна слава Воїнам УПА» (ВПХУ №5)
«УПА – слід в історії» (ГПЛ).
  2.Спортивно-масові заходи до Дня захисника України та вшанування памяті загиблих за незалежність та територіальну цілісність на сході України.
«Юні патріоти», традиційні щорічні заходи до вшанування пам’яті колишнього випускника училища Крисоватого Ігоря – загинув АТО (ЧВПУР).  
3.Місячники оборонно-масової роботи з нагоди 26 річниці створення Збройних Сил України – грудень 2017р.;
до Дня памяті та примирення -  травень 2018р,
метою яких було покращення благоустрою паркових алей, пам’ятників полеглим воїнам.
4.Уроки мужності, організовані зустрічі учнів з представниками військових підрозділів, котрі беруть участь у ООС ветеранами та учасниками бойових дій, представниками волонтерських організацій, ТСО – протягом навчального року.
«Військовий звучить гордо!» (Сокирянське ВПУ).
    5.Пошукова робота  щодо учасників АТО (ООС) - створена Галерея слави (Сокирянське ВПУ). 
      6.Відвідування учнями військових частин, прикордонних застав з метою ознайомлення та вивчення умов несення строкової військової служби та військової служби за контрактом військовослужбовцями ЗСУ - протягом  навчального року (ЧПБЛ).
7.Співпраця з міським, обласним та районними військкоматами для організації проведення стрільб з автомата АК-74 бойовими набоями з юнаками випускних курсів закладів професійно-технічної освіти області на території навчального центру в/ч 0264  «Прибан» (ПТНЗ міста) та на території районів області. (Сокирянське ВПУ).
8.Забезпечувався методичний супровід в проведенні навчально-польових зборів  в системі патріотичного виховання дітей та молоді протягом навчального  року (Сокирянське ВПУ).

В окремих навчальних закладах ПТНЗ проводиться робота з оновлення приміщень та матеріальної бази викладання предмету, зокрема у ЧВПУР було проведено ремонт навчального кабінету з предмета ЗВ, оновлено стенди та придбано 5 пневматичних гвинтівок  для більш досконалого вивчення навчальних тем з предмета; практичне відпрацювання навичок зі стрільби з пневматичної та малокаліберної зброї можливе у тирі училища – єдиний діючий тир серед закладів ПТНЗ міста Чернівці.
Серед закладів ПТНЗ проводиться популяризація військово-патріотичної гри «Сокіл» «Джура», участь у 2 етапі – (Сокирянська ОТГ- 2 місце)
Викладачі предмету Захист Вітчизни ПТНЗ міста долучалися до Всеукраїнського семінару-практикуму з військово-патріотичної підготовки та військово-прикладних дисциплін проведеного учасниками Всеукраїнської спілки ветеранів війни м.Чернівці (26-27 березня 2018).

   

Немає коментарів:

Опублікувати коментар