11.12.2018

ПЛАН РОБОТИ МЕТОДОБ'ЄДНАННЯ ВИКЛАДАЧІВ ЗАХИСТУ ВІТЧИЗНИ НА 2018-2019 Н.Р.


Розглянуто і схвалено на засіданні                                  ЗАТВЕРДЖУЮ 
Обласного методичного обєднання                     Директор НМЦ ПТО
викладачів захисту Вітчизни  ПТНЗ                 в Чернівецькій області
у Чернівецькій області
Протокол №1від 07.09.2018р.                                                 С.М.Микитюк

Голова МО  _____ П.В.Головатий                           

План роботи

методичного об’єднання викладачів предмета «Захист Вітчизни» ПТНЗ Чернівецької області на 2018-2019 н.р.
Обласне методичне об’єднання викладачів предмета «Захист Вітчизни» ПТНЗ Чернівецької області працює над проблемою: Впровадження інноваційних технологій, засобів реалізації програми предмету «Захист Вітчизни».

        На виконання Указу Президента України від 13.10. 2015 № 580/ 2015  «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 — 2020 роки», Комплексної програми підвищення якості національно-патріотичного виховання дітей та молоді Чернівецької області на 2017-2021 роки, затвердженої рішенням 12-ї сесії обласної ради VII скликання від 24.03.2017 №9-12/17, на виконання навчальної програми предмета «Захист Вітчизни», затвердженої Міністерством освіти і науки України (Наказ МОН України від 23.10.2017) та з метою якісної підготовки молоді до служби у Збройних Силах України і виховання громадянської свідомості щодо захисту Вітчизни та військово-патріотичного виховання у навчальних закладах Чернівецької області основними складовими національно-патріотичного виховання мають стати громадянсько-патріотичне, військово-патріотичне, духовно-моральне виховання, а однім з напрямків досягнення мети Стратегії є  упорядкування та вдосконалення системи допризовної військової підготовки, підготовки з військово-облікових спеціальностей.
Мета роботи методоб’єднання:   Формування в учнівської молоді відповідального становлення до захисту української держави, побудови громадянського суспільства, інтеграції України у світове та європейське співтовариство; сприяти підвищенню якості занять; розвивати в учнів бажання служити в збройних силах України.

Основні напрямки  та завдання  роботи ОМО викладачів предмета «Захист_Вітчизни»:
·                     Підвищення методичної майстерності викладачів предмета  «Захист Вітчизни», покращення рівня військово-патріотичного виховання, підготовка молоді до служби в ЗСУ;
·                     Створення сучасної навчально – матеріальної бази з можливостями проведення практичних занять з тактичної, вогневої і прикладної фізичної підготовки;
·                     Застосовувати інформаційно-комунікаційні технології на уроках «Захисту Вітчизни»;
·                     Вдосконалення проведення заходів з військово-патріотичного виховання;
·                     Організація співпраці ПТНЗ з в/ч щодо вдосконалення військово-патріотичної та позакласної роботи з учнями;
·                     Вивчення, узагальнення та впровадження передового педагогічного досвіду роботи викладачів предмета «Захист Вітчизни»;  
·                     Вивчати й популяризувати кращий досвід напрацювань з проблеми «Національно-патріотичне виховання у закладах професійно-технічної освіти області з предмета «Захист Вітчизни»» через засоби масової інформації (веб-сайти: ДОН ОДА, ІППОЧО), на сторінках обласної інформаційно-методичної газети «Освіта Буковини», проведення тематичних круглих столів, майстер-класів.

Військово-патріотичне виховання учнів
1.     Проведення спортивно-масових заходів, тематичних виховних годин до Дня українського козацтва, 76 річниці створення УПА – жовтень, травень 2018-2019р.;
2.     Проведення місячників оборонно-масової роботи з нагоди 27 річниці створення Збройних Сил України – листопад, грудень 2018р.;
     до Дня Памяті та примирення, травень 2018р;
3.     Організація зустрічей учнів з представниками військових навчальних закладів ЗСУ – грудень  2018р.
4.     Зустрічі з учасниками АТО, ветеранами та учасниками бойових дій – до Дня захисника Вітчизни, до Дня ЗСУ та протягом   навчального року.
5.     Відвідування учнями військових частин з метою ознайомлення та вивчення умов несення строкової військової служби та військової служби за контрактом військовослужбовцями ЗСУ - протягом  навчального року.
6.     Участь учнів у гуртках військово-патріотичного спрямування – протягом  навчального року.
7.     Своєчасно забезпечувати органiзаційну підготовку  до проведення стрільб з автомата АК-74 бойовими набоями з молоддю випускних курсів закладів професійно-технічної освіти області  на території районів (міста).
8.     Забезпечувати методичний супровід впровадження гри  «Джура» в системі патріотичного виховання дітей та молоді, організації   I етапів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у закладах професійно-технічної освіти області – протягом навчального  року.  Відповідальний – методист ІППОЧО

Рекомендації ОМО викладачів предмета «Захист Вітчизни»
1.     Впроваджувати різноманітні форми роботи, інтерактивні засоби і методи навчання та виховання у викладацькій діяльності
2.     Стимулювати викладачів предмета «Захист вітчизни» до вивчення передового досвіду з викладання предмета, своєчасного проходження курсів підвищення кваліфікації.
3.     Постійно займатися самоосвітою, вдосконаленням професійної майстерності.
4.     З метою посилення між училищних зв’язків, збагачення досвіду викладачів предмета по можливості об’єднувати учнів училищ для проведення навчально-польових занять.
5.     Залучати учнів до участі у військово-спортивних змаганнях, святах, уроках мужності військово-патріотичного спрямування.
6.     Стимулювати інтереси учнів до вивчення військової справи, сприяти вступу учнів до військових навчальних закладів ЗСУ.
7.     Сприяти  створенню навчальних кабінетів з предмета «Захист Вітчизни»  у закладах професійно-технічної освіти області з предмета «Захист Вітчизни» з необхідним технічним забезпечення.
8.     Приймати активну участь у роботі методичного об’єднання викладачив предмета «Захист Вітчизни»: відкриті уроки, організації та проведенні стрільб, виховні заходи військово-патріотичного спрямування,   оформлення кабінетів, накопичення  наочного і дидактичного матеріалу до проведення уроків, майстер-класи, навчальні та освітні проекти.
9.     Проводити інформаційно-роз'яснювальну роботу серед учнів, педагогів, батьків щодо місця гри  «Джура» в системі патріотичного виховання молоді.План
роботи обласного методичного об’єднання
викладачів предмета «Захист Вітчизни»
у закладах ПТНЗ Чернівецької області
на 2018 – 2019 н.р.

Зміст роботи
Дата проведення
Відповідальні

Засідання 1
1.
Аналіз роботи методичного об’єднання в 2017-2018 навчальному році.
Обговорення плану роботи та тематики засідань на 2018/2019 навчальний рік.
Визначення головних завдань щодо викладання предмету «Захист Вітчизни» на сучасному етапі.
Методичні рекомендації МОН України щодо викладання захисту Вітчизни в 2018-2019 н.р.
Обговорення стану виконання навчальної програми предмета «Захист Вітчизни» та проведення заходів військово-патріотичного виховання як складової  виховної роботи у закладах ПТНЗ.


Вересень 2018р.
Голова методичного обєднання 
Головатий П.В.


Методист ІППОЧО Коноплянко Ю.Б.


 
Засідання 2
2.
Семінар-практикум  «Вдосконалення педагогічної майстерності викладачів предмету Захист Вітчизни  у викладанні навчальних тем в умовах НУШ»

Колективні та індивідуальні форми роботи на уроках захисту Вітчизни

Науково-методичний супровід  викладання предмету «Захист Вітчизни»

Обговорення заходів військово-патріотичного виховання  на виконання Комплексної програми підвищення якості національно-патріотичного виховання молоді у закладах ПТНЗ області на 2017-2021 рр.
Листопад 2018р
Голова методичного обєднання 
Головатий П.В.Методист ІППОЧО Коноплянко Ю.Б.

Засідання 3
3.
Вебінар на тему:
 «Методичний супровід з організації та проведенні залікових стрільб учнями випускних курсів»

Навчально-методичне забезпечення та педагогічні особливості освітнього процесу з викладання ЗВ у 2018/2019 навчальному році.
Березень 2019р.
Голова методичного обєднання 
Головатий П.В.

Методист ІППОЧО Коноплянко Ю.Б.


Засідання 4
4.
Аналіз роботи методичного об’єднання в 2018-2019 н.р.


Опрацювання звітів викладачів ПТНЗ  про проведену методичну роботу за навчальний рік.
Серпень 2019р.
Голова ОМО викладачів Головатий П.В

Методист ІППОЧО Коноплянко Ю.Б.
Голова ОМО викладачів                                  П.В.Головатий

Немає коментарів:

Опублікувати коментар